PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5 egzersiz hareketiyle simitlerinizi yok edin


Narvel
08.Ocak.2019, 20:52
5 egzersiz hareketiyle simitlerinizi yok edin

Siz de belinizin yan tarafından taşan fazlalıklardan şikayetçiyseniz bu egzersiz hareketlerinden yardım alabilirsiniz.
Kadınların en çok korktuğu bölgesel kiloların başında simit denilen yağ sarkmaları ve göbek bölgesindeki çok kilolar gelmektedir.

Siz de pilates egzersizlerini haftada üç ya da dört gün uygulayarak kısa sürede fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.


Overhead side bend

Sol diz kapağınızı mat'in üzerine koyun ve sağ bacağınızı yanlamasına düz uzatın. Parmak ucunuz ileriye bakmalı ve diz kapağınızla aynı hizada olmalı (a).

Ellerinizi başınızın üzerinde birleştirin ve soluk alın. Soluk vererek sola doğru bükülün. Başlangıç pozisyonuna dönün (b). Bu kez sağa doğru bükülün, yine başlangıç pozisyonuna gelin. 20 yine yapın. Bacaklarınızın pozisyonunu değiştirin, 20 kere daha tekrarlayın.


Hip crossover

Yere sırtüstü uzanın. Bacaklarınızı 90 radde bükün. Kollarınızı omuz hizasında iki yana açın (a). Başınızı ve kollarınızı yerden kaldırmadan soluk alın, verirken bacaklarınızı birbirinden ayırmadan sağa doğru çevirin (b). Soluk alın ve yine soluk vererek sola çevirin. 20 kere tekrarlayın.


Side plank

Mat'in üzerine yanlamasına uzanın, omzunuzla dirseğinizi aynı hizaya getirin. Vücudunuz başınızdan ayaklarınıza kadar aynı hizada olmalı (a). Kalçanızı yerde tutun. Karın kaslarınızdan güç alarak kalçanızı yerden kaldırın. Vücudunuz dümdüz bir çizgi olmalı. 30-60 saniye plank pozunda durmaya çalışın (b). Hareketi formunuzu bozmadan yapabildiğiniz kadar tekrarlayın. Her seferinde bir, iki yine daha çok yapmaya çalışın.


Spine twist

Bacaklarınızı mat genişliğinde açın, sırtınız ve boynunuz dümdüz bir çizgi olacak şekilde oturma kemiklerine oturun. Kollarınızı göğsünüzün hizasında çapraz yapın (a). Karın kaslarınızı sıkın. Soluk alın, soluk verirken gövdenin pozisyonunu bozmadan gövdenizi sağa döndürün (b). Başlangıç pozisyonuna art dönün, diğer tarafa dönerek yine edin. Hareketi 20 kere tekrarlayın.


Torpedo

Sol yanınıza doğru uzanın; vücudunuz başınızdan parmak uçlarınıza kadar düz bir çizgi gibi olmalı. Kolunuzu yanda düz uzatın, kolunuzla başınızın arasına bir havlu yerleştirin. Üstteki elinizi gövdenizin önüne yerleştirin (a). Üst bacağınızı vücudunuzun hizasında 10 cm kadar kaldırın, alttaki bacağınızı üsttekine yakınlaştırın (b). Üstteki bacağınızın pozisyonunu bozmadan alttaki bacağınızı yere indirip kaldırın. Hareketi 20 kere tekrarlayın.