PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blackberry® Akıllı Telefonlarda Kayıp Bir Simge Nasıl Bulunur?

Cache
09.Ocak.2019, 00:18
Daha evvel BlackBerry® Akıllı Telefonunuzun ana ekranındaki bir ya da ani çok simgenin kaybolması gibi bir duruma rastladınız mı?

ADIM 1: KLASÖRLERİ KONTROL EDİN

Kontrol etmeniz gereken ilk yer çeşitli, değişik klasörler. Fakat aradığınız nesneyi klasörleri denetim ederek bulamadıysanız 2. adım size yardımcı olabilir.

ADIM 2: GİZLENMİŞ ÖGELERİ KONTROL ETMEK

BlackBerry® 6 veya BlackBerry® 7 kullanıyorsanız, gizlenmiş ögeleri bulmak için ayg?t içi arama seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayg?t içi aramanın nasıl olduğu hakkında fikriniz yoksa kullanma klavuzundan veya BlackBerry® yardım sitesinden yardım alabilirsiniz.

Cihaz içi arama yapmadan gizlenmiş ögeleri göstermek için, ana ekrandayken menü tuşuna basınca çıkan “Tüm Simgeleri Göster” seçeneğini kullanın. Bunu yaptıktan sonra, daha önceden gizlemiş olduğunuz tüm ögeler karartılmış bir şekilde gözükecektir. ( Aşağıdaki resimde göreceksiniz)

Gizlemiş Ögeler Nasıl Gösterilir

Ana ekrandayken menü tuşuna basın,
Aşağıdakilerden birisini yapın:

BlackBerry® 6 ve BlackBerry® 7 – “Tüm Simgeleri Göster”i seçin.
BlackBerry® 5 ve altındaki sürümüne sahip cihazlar – “Tümünü Göster”‘i seçin.

Not: İkinci adımdan sonra Menüde “Tüm Simgeleri Göster” veya “Tümünü Göster” seçenekleri çıkmazsa cihazınızda gizlenmiş öge yoktur.

Ögeler Gizlilikten Nasıl Çıkarılır

Gizleniş ögelerin “Tüm Simgeleri Göster” seçeneğinden sonra karartılmış bir şekilde görüneceği yukarı da belirtilmişti.
Karartılmış ögelerin üzerine geldikten sonra menü tuşuna basın ve “Simgeyi Göster”i seçin.

ADIM 3: KALDIRILMIŞ UYGULAMALAR İÇİN MY WORLD’Ü KONTROL

Hala aradığınız simgeyi bulamadıysanız, sıradaki adım BlackBerry App World™ web mağazasını kullanarak “My World”ün içinde var olan ve kaldırılmış uygulamaların listesini görüntülemeyi içeriyor. Listeyi açtıktan sonra art yüklemek istediğiniz oyun veya uygulamaları göreceksiniz. Sadece listedeki uygulamaya tıklayın ve art yükleme(reinstall) seçeneğine tıklayın.

Ana Ekran veya bir klasörün içinde bulunan App World’ü açın.
“My World”e girin ve yukarıdan aşağıya açılan menüden “Uninstalled” seçin.
Kaldırılmış uygulamayı seçin ve “Reinstall” butonuyla art yüklemenizi yapın.

ADIM 4: SONRADAN YÜKLEDİĞİNİZ BİR TEMA MI KULLANIYORSUNUZ?

İndirdiğiniz bazı temalar cihazınızın içindeki simgelerin yerlerini değiştirebilir. Cihazınızda bunun gibi sonradan indirdiğiniz bir tema kullanıyorsanız, cihazınızı varsayılan temasına çevirin.

BlackBerry® 6 ve BlackBerry® 7

Ana Ekranda veya herhangi bir klasörün içindeki “Seçenekler”e girin.
Sonrasında “Ekran” ve ardından “Ekran Görüntüsü”ne girin.
Tema bölümünde aşağıdakilerden birini yapın:

“BlackBerry 6″ temasını seçin
“BlackBerry 7″ temasını seçin
Menü tuşuna basın ve etkinleştirin.

BlackBerry® 5 ve Altındaki Sürümüne Sahip Cihazlar

Ana Ekranda veya herhangi bir klasörün içindeki “Seçenekler”e girin.
Sonrasında tema bölümüne girin.
Cihazın özgün temasını seçin ve “Kaydet” seçeneğine basın.