PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yere BırakıN!

Asi
08.Ocak.2019, 23:16
Profesör elinde içi dolu bir bardak tutarak dersine başlar.
herkesin göreceği bir şekilde tutar ve ardından sorar:

-Bu bardağın ağırlığı sizce ne kadardır?
-50gm,100gm,125gm diyer yanıtlar öğrenciler.
Bradağı tartmadıkça gerçekten bende bilemem der profesör,ama benim sorum şuki:
-Bu bardağı böyle birkaç dakikalığına tutsaydım ne olurdu, diye sorar profesör bu kez.
-Kolunuz ağrımaya başlardı efendim,diye yanıtlar öğrencilerden biri.
-Haklısın peki şimdi ben 1 gün boyunca tutsam ne olurdu ?
-Kolunuz iyice ağrır.kas spazmı,vb gibi sorunlar yaşardınız ve hastaneye gitmak zorunda kalırdınız.
Tüm öğrenciler çeşitli yorumlar yapar ve gülüşürler.
-Çok iyi. Peki tüm bu sorunlar olurken bardağın ağırlığında bir deişme olur muydu,dedi profesör.
-Hayır,diye yanıtlar herkes.
Peki,ozaman kolun ağrımasına ve kas spazmına sebep olan neydi?Öğrenciler bulmaca çözercesine düşünmeye başlarlar.
-Acıdan ve ağrıdan kurtulmak için ne yapmam gerekir bu durumda?Diye yine sorar profesör.
-Bardağı bırakın düşsün diye yanıtlar öğrencilerden biri.
-Kesinlikle der,profesör.
Hayatın problemleride böyle bir şeydir.Onları kafanda birkaç dakika tutarsın,bir mesele yokmuş gibi görünür.Uuzun bir süre düşünürsün,başınız ağrımaya başlar.Daha uzun düşünürsünüz artık seni bitirmeye ve hiç bir şey yapamamana sebep olur.
Hayatınızdaki mücadeleleri ve problemleri düşünmek çnemlidir,fakat daha önemlisi onları hergünün sonunda,uyumadan evvel yere bırakmaktır.
Bu şekilde strese girmez ve hergün taze bir beyinle uyanır ve her konuda yolunuza çıkan her mücadele ile başa çıkabişlecek güçte olursunuz.Bu yüzden bugün sevdiklerinize şunu hatırlatın.

"BARDAĞI YERE BIRAKIN"....!